Rohm Semiconductor TRR10EZPF1781
TRR10EZPF1781 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF1781
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF1781.pdf
Availability of TRR10EZPF1781
QUANTITY
TRR10EZPF1781 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF1781
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF1781
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF1781
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF1781 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF1781 Details Description
Related parts for TRR10EZPF1781
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER PROGRAMMABLE 18POS datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.5V CMOS 5VSOF datasheet.pdf