Rohm Semiconductor TRR10EZPF3012
TRR10EZPF3012 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF3012
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF3012.pdf
Availability of TRR10EZPF3012
QUANTITY
TRR10EZPF3012 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF3012
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF3012
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF3012
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF3012 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF3012 Details Description
Related parts for TRR10EZPF3012
REG 1.0V 1.5A 3.3V/5VIN ADJ VRT datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP SMPL HLD 2.5MHZ 14CDIP datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
SL-SMT3.50/16/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf