Rohm Semiconductor TRR10EZPF4120
TRR10EZPF4120 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF4120
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF4120.pdf
Availability of TRR10EZPF4120
QUANTITY
TRR10EZPF4120 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF4120
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF4120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF4120
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF4120 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF4120 Details Description
Related parts for TRR10EZPF4120
RES 390 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP SILICON 1.8PF 50V 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 388BGA datasheet.pdf
RES 154 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 420MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
330UF 50V 10X20MM 125C 3000H datasheet.pdf