Rohm Semiconductor TRR10EZPF4422
TRR10EZPF4422 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF4422
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF4422.pdf
Availability of TRR10EZPF4422
QUANTITY
TRR10EZPF4422 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF4422
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF4422
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF4422
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF4422 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF4422 Details Description
Related parts for TRR10EZPF4422
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8MFLAT datasheet.pdf
SENSOR 500PSIA RIBBON W/CONN datasheet.pdf
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 71MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 27COND 0.100" datasheet.pdf