Rohm Semiconductor TRR10EZPF49R9
TRR10EZPF49R9 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF49R9
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF49R9.pdf
Availability of TRR10EZPF49R9
QUANTITY
TRR10EZPF49R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF49R9
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF49R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF49R9
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF49R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF49R9 Details Description
Related parts for TRR10EZPF49R9
ROUND SPACER #6 BRASS 5/8" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA VMD2 datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 25NS 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 8.8K OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf