Rohm Semiconductor TRR10EZPF5110
TRR10EZPF5110 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF5110
Brief Description
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF5110.pdf
Availability of TRR10EZPF5110
QUANTITY
TRR10EZPF5110 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF5110
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF5110
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF5110
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF5110 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF5110 Details Description
Related parts for TRR10EZPF5110
FIXED IND 82UH 2A 60 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 76.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC BUFF DL SCHM TRG N-INV 6ULLGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2413 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 30MA 12V datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf