Rohm Semiconductor TRR10EZPF6190
TRR10EZPF6190 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF6190
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF6190.pdf
Availability of TRR10EZPF6190
QUANTITY
TRR10EZPF6190 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF6190
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF6190
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF6190
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF6190 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF6190 Details Description
Related parts for TRR10EZPF6190
FLEX CABLE - AFG04A/AF04/AFG04A datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 6A TO251 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE 10M 22 AWG datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 190MA 4.33 OHM datasheet.pdf