Rohm Semiconductor TRR10EZPF8251
TRR10EZPF8251 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF8251
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF8251.pdf
Availability of TRR10EZPF8251
QUANTITY
TRR10EZPF8251 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF8251
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF8251
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF8251
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF8251 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF8251 Details Description
Related parts for TRR10EZPF8251
IC CPU SUPRV 4K EE RST HI 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TFLEX 570,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 18POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 15POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle datasheet.pdf