Rohm Semiconductor TRR10EZPF8662
TRR10EZPF8662 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF8662
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF8662.pdf
Availability of TRR10EZPF8662
QUANTITY
TRR10EZPF8662 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF8662
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF8662
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF8662
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF8662 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF8662 Details Description
Related parts for TRR10EZPF8662
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RECVER 7M WIRE LEADS NPN T-BEAM datasheet.pdf
CAP CER 22UF 4V X5R 0603 datasheet.pdf
IC DSP QUAD 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PLG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf