Rohm Semiconductor TRR10EZPJ122
TRR10EZPJ122 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPJ122
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPJ122.pdf
Availability of TRR10EZPJ122
QUANTITY
TRR10EZPJ122 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPJ122
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPJ122
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPJ122
Related LinksTRR10E, TRR10EZPJ122 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPJ122 Details Description
Related parts for TRR10EZPJ122
BOARD TERM TURRET MINI SGL 5POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SL SMD VERT SHRD HDR GOLD 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf