Rohm Semiconductor TRR10EZPJ820
TRR10EZPJ820 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPJ820
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPJ820.pdf
Availability of TRR10EZPJ820
QUANTITY
TRR10EZPJ820 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPJ820
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPJ820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPJ820
Related LinksTRR10E, TRR10EZPJ820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPJ820 Details Description
Related parts for TRR10EZPJ820
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
EXTENDED HEIGHT, 4 POLE/10 AMP, datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf