Rohm Semiconductor TRR18EZPF4991
TRR18EZPF4991 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF4991
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF4991.pdf
Availability of TRR18EZPF4991
QUANTITY
TRR18EZPF4991 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF4991
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF4991
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF4991
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF4991 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF4991 Details Description
Related parts for TRR18EZPF4991
CONN HEADER .100 SINGL R/A 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL VERT GOLD datasheet.pdf
DDR 2 SMT ASSY 240P (WITH BOSS) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 50 V datasheet.pdf