Rohm Semiconductor TRR18EZPF5900
TRR18EZPF5900 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF5900
Brief Description
RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF5900.pdf
Availability of TRR18EZPF5900
QUANTITY
TRR18EZPF5900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF5900
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF5900
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF5900
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF5900 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF5900 Details Description
Related parts for TRR18EZPF5900
FERRITE BEAD 60 OHM 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
C13E DC CONNECTOR W/ FILTER 15A datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf