Rohm Semiconductor TRR18EZPF8250
TRR18EZPF8250 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF8250
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF8250.pdf
Availability of TRR18EZPF8250
QUANTITY
TRR18EZPF8250 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF8250
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF8250
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF8250
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF8250 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF8250 Details Description
Related parts for TRR18EZPF8250
IDC CABLE - MKR30K/MC34G/MPD30K datasheet.pdf
RES 225 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ24B M32 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf