Rohm Semiconductor TRR18EZPF9311
TRR18EZPF9311 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF9311
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF9311.pdf
Availability of TRR18EZPF9311
QUANTITY
TRR18EZPF9311 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF9311
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF9311
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF9311
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF9311 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF9311 Details Description
Related parts for TRR18EZPF9311
RES SMD 150K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" WW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO-214AB datasheet.pdf
DIODE RECT 30A 150V 25NS TO-263A datasheet.pdf