Rohm Semiconductor TRR18EZPJ390
TRR18EZPJ390 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPJ390
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPJ390.pdf
Availability of TRR18EZPJ390
QUANTITY
TRR18EZPJ390 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPJ390
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPJ390
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPJ390
Related LinksTRR18E, TRR18EZPJ390 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPJ390 Details Description
Related parts for TRR18EZPJ390
RES SMD 100 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
SIREN 9-28VDC 32 TONE datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-USOP datasheet.pdf
PAC-S300-SD37 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR SMD datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP 3/4-20 OLIVE datasheet.pdf
HEATSHK TUBING 4:1 5.7DIA X 25MM datasheet.pdf