Schurter TS-701-HT-30
TS-701-HT-30 picture photo
Mfg. Part Number
TS-701-HT-30
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
TS-701-HT-30.pdf
Availability of TS-701-HT-30
QUANTITY
TS-701-HT-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of TS-701-HT-30
Internal Part NumberEIS-TS-701-HT-30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesTS
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS-701-HT-30
Related LinksTS-701, TS-701-HT-30 Datasheet, Schurter Distributor
TS-701-HT-30 Details Description
Related parts for TS-701-HT-30
PCB UNCLAD 1/16"THICK FR4 12X18" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.75A TO263-3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 890MA 410 MOHM datasheet.pdf
RES 475K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf