CTS Electronic Components TS037F33CET
TS037F33CET picture photo
Mfg. Part Number
TS037F33CET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 3.686400 MHZ
Datasheet Download
TS037F33CET.pdf
Availability of TS037F33CET
QUANTITY
TS037F33CET Order Process
Ship out your order
Specifications of TS037F33CET
Internal Part NumberEIS-TS037F33CET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.6864MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS037F33CET
Related LinksTS037, TS037F33CET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS037F33CET Details Description
Related parts for TS037F33CET
CONN FERRULE 10AWG GREEN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 110MA 59.3 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4A 28.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 102 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 470MA 1.02 OHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf