CTS Electronic Components TS050F33IET
TS050F33IET picture photo
Mfg. Part Number
TS050F33IET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 5.000000 MHZ
Datasheet Download
TS050F33IET.pdf
Availability of TS050F33IET
QUANTITY
TS050F33IET Order Process
Ship out your order
Specifications of TS050F33IET
Internal Part NumberEIS-TS050F33IET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS050F33IET
Related LinksTS050, TS050F33IET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS050F33IET Details Description
Related parts for TS050F33IET
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SL 5.08HC/17/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf