Silicon Labs TS12012ITD1022
TS12012ITD1022 picture photo
Mfg. Part Number
TS12012ITD1022
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OA/REF/COMP 0.8V O-D 10UDFN
Datasheet Download
TS12012ITD1022.pdf
Availability of TS12012ITD1022
QUANTITY
TS12012ITD1022 Order Process
Ship out your order
Specifications of TS12012ITD1022
Internal Part NumberEIS-TS12012ITD1022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingCut Strip
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits1
Output TypeOpen Drain
Slew Rate0.006 V/µs
Gain Bandwidth Product15kHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias20nA
Voltage - Input Offset3.5mV
Current - Supply1.1µA
Current - Output / Channel1.4mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)0.8 V ~ 2.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-UFDFN
Supplier Device Package10-TDFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS12012ITD1022
Related LinksTS12012, TS12012ITD1022 Datasheet, Silicon Labs Distributor
TS12012ITD1022 Details Description
Related parts for TS12012ITD1022
FIXED IND 1UH 33A 1.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3:4 200MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 230V datasheet.pdf
LED 7MM RED PMI W GASKET datasheet.pdf
OSC VCXO 160.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
PLASTIC MAG FOR CMS-P1 PLOTTER datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf