IXYS Integrated Circuits Division TS120PLTR
TS120PLTR picture photo
Mfg. Part Number
TS120PLTR
Manufacturer
Product Category
Interface - Telecom
Brief Description
RELAY OPTOMULTIFUNC 120MA 8FLTPK
Datasheet Download
TS120PLTR.pdf
Availability of TS120PLTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS120PLTR Order Process
Ship out your order
Specifications of TS120PLTR
Internal Part NumberEIS-TS120PLTR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Telecom
Series-
Packaging*
FunctionRelay Switch
Interface-
Number of Circuits2
Voltage - Supply-
Current - Supply-
Power (Watts)800mW
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-ESOP (0.250", 6.35mm Width)
Supplier Device Package8-Flatpack
IncludesOptocoupler
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS120PLTR
Related LinksTS12, TS120PLTR Datasheet, IXYS Integrated Circuits Division Distributor
TS120PLTR Details Description
Related parts for TS120PLTR
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TWEEZER FLAT ROUNDED 2A 4.72" datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.140" 3MM 2LD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf