Texas Instruments TS12A44515PWR
TS12A44515PWR picture photo
Mfg. Part Number
TS12A44515PWR
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP
Datasheet Download
TS12A44515PWR.pdf
Availability of TS12A44515PWR
QUANTITY
TS12A44515PWR Order Process
Ship out your order
Specifications of TS12A44515PWR
Internal Part NumberEIS-TS12A44515PWR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSignal Switch Solutions
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSwitch
Circuit4 x SPST - NC
On-State Resistance20 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2 V ~ 12 V
Current - Supply50nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS12A44515PWR
Related LinksTS12A4, TS12A44515PWR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS12A44515PWR Details Description
Related parts for TS12A44515PWR
CONN HR10A RECEPT 20POS MALE datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
GUARD FINGER FOR 4 1/2" FAN MET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 160PF 300V 1111 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
HANDLE ROUND 3.5"MOUNT/1.5"HIGH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCSO 622.08MHZ SMD datasheet.pdf