Texas Instruments TS12A4514P
TS12A4514P picture photo
Mfg. Part Number
TS12A4514P
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC SWITCH SPST 8DIP
Datasheet Download
TS12A4514P.pdf
Availability of TS12A4514P
QUANTITY
TS12A4514P Order Process
Ship out your order
Specifications of TS12A4514P
Internal Part NumberEIS-TS12A4514P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTube
FunctionSwitch
Circuit1 x SPST - NO
On-State Resistance15 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2 V ~ 12 V
Current - Supply50nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS12A4514P
Related LinksTS12A, TS12A4514P Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS12A4514P Details Description
Related parts for TS12A4514P
MOSFET N-CH 240V 0.16A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 12POS R/A .400 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf