CTS Electronic Components TS200F23CDT
TS200F23CDT picture photo
Mfg. Part Number
TS200F23CDT
Brief Description
CRYSTAL 20.000000 MHZ
Datasheet Download
TS200F23CDT.pdf
Availability of TS200F23CDT
QUANTITY
TS200F23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of TS200F23CDT
Internal Part NumberEIS-TS200F23CDT
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS200F23CDT
Related LinksTS200, TS200F23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS200F23CDT Details Description
Related parts for TS200F23CDT
RES 750K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDN50K/MC50G/X datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS OTP UVLO 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH LOGIC OPTICAL FLAG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN THREADED 1POS datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
25P M R/A 370 GR/CLIP 370PF datasheet.pdf