CTS Electronic Components TS200F23CET
TS200F23CET picture photo
Mfg. Part Number
TS200F23CET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.000000 MHZ
Datasheet Download
TS200F23CET.pdf
Availability of TS200F23CET
QUANTITY
TS200F23CET Order Process
Ship out your order
Specifications of TS200F23CET
Internal Part NumberEIS-TS200F23CET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS200F23CET
Related LinksTS200, TS200F23CET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS200F23CET Details Description
Related parts for TS200F23CET
CABLE TIE STD BLUE 14.5" datasheet.pdf
IC PROGRAMMER VOLT SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA /KAPTNTP 10CKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 920MA 213 MOHM datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 37 F 20" YEL P datasheet.pdf
DC/DC CONV 2W SMD SNG OUT datasheet.pdf
HD-I W/FA SMPR.055F.090F LM CONT datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 25 V datasheet.pdf