CTS Electronic Components TS500T23IET
TS500T23IET picture photo
Mfg. Part Number
TS500T23IET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 50.000000 MHZ
Datasheet Download
TS500T23IET.pdf
Availability of TS500T23IET
QUANTITY
TS500T23IET Order Process
Ship out your order
Specifications of TS500T23IET
Internal Part NumberEIS-TS500T23IET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS500T23IET
Related LinksTS500, TS500T23IET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS500T23IET Details Description
Related parts for TS500T23IET
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 3.77A SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 16-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING BLACK 200M datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CAN TXRX HS LP EN PIN 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf