Tamura TS5022-150M
TS5022-150M picture photo
Mfg. Part Number
TS5022-150M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 3.6A 35 MOHM SMD
Datasheet Download
TS5022-150M.pdf
Availability of TS5022-150M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS5022-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5022-150M
Internal Part NumberEIS-TS5022-150M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTS5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating3.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)35 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.724" L x 0.590" W (18.40mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5022-150M
Related LinksTS502, TS5022-150M Datasheet, Tamura Distributor
TS5022-150M Details Description
Related parts for TS5022-150M
RES 56.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL SPDT 16TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 36 PIN DUAL ROW datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 21C 21#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
2100UF 10V 16.1X67.1 85C AXI datasheet.pdf