Tamura TS5022-331M
TS5022-331M picture photo
Mfg. Part Number
TS5022-331M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 900MA 500 MOHM
Datasheet Download
TS5022-331M.pdf
Availability of TS5022-331M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS5022-331M Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5022-331M
Internal Part NumberEIS-TS5022-331M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTS5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq80 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.724" L x 0.590" W (18.40mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5022-331M
Related LinksTS502, TS5022-331M Datasheet, Tamura Distributor
TS5022-331M Details Description
Related parts for TS5022-331M
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 15V 2.5A MINI 6P datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123FL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 SGL datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CHASSIS STEEL BLACK 8"L X 12"W datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF RECEPT datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
OSC XO 16.67MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf