Tamura TS5022-680M
TS5022-680M picture photo
Mfg. Part Number
TS5022-680M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 2A 115 MOHM SMD
Datasheet Download
TS5022-680M.pdf
Availability of TS5022-680M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS5022-680M Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5022-680M
Internal Part NumberEIS-TS5022-680M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTS5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)115 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant6.5MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.724" L x 0.590" W (18.40mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5022-680M
Related LinksTS502, TS5022-680M Datasheet, Tamura Distributor
TS5022-680M Details Description
Related parts for TS5022-680M
RES SMD 11.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 800MA 636 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf