Texas Instruments TS5A22362DGSR
TS5A22362DGSR picture photo
Mfg. Part Number
TS5A22362DGSR
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP
Datasheet Download
TS5A22362DGSR.pdf
Availability of TS5A22362DGSR
QUANTITY
TS5A22362DGSR Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5A22362DGSR
Internal Part NumberEIS-TS5A22362DGSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSignal Switch Solutions
PCN Design/SpecificationSOT23, VSSOP Cu Wire 28/Jun/2013
Copper Wire Revision C 24/Sep/2014
Datasheet Update 01/Jul/2015
Manufacturer Product PageTS5A22362DGSR Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSwitch
Circuit2 x SPDT
On-State Resistance940 mOhm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.3 V ~ 5.5 V
Current - Supply200nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-VSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5A22362DGSR
Related LinksTS5A22, TS5A22362DGSR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS5A22362DGSR Details Description
Related parts for TS5A22362DGSR
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
TRIAC 600V 8A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CONTROLLER LI-ION 4.40V 8DFN datasheet.pdf
CAP MICA 240PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS DOUBLE NUT SOLDER datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 35.6UH 5A 23 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf