Texas Instruments TS5A22362DRCT-NM
TS5A22362DRCT-NM picture photo
Mfg. Part Number
TS5A22362DRCT-NM
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC SWITCH DUAL SPDT 10SON
Datasheet Download
TS5A22362DRCT-NM.pdf
Availability of TS5A22362DRCT-NM
QUANTITY
TS5A22362DRCT-NM Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5A22362DRCT-NM
Internal Part NumberEIS-TS5A22362DRCT-NM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDatasheet Update 01/Jul/2015
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FunctionSwitch
Circuit2 x SPDT
On-State Resistance940 mOhm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.3 V ~ 5.5 V
Current - Supply200nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package10-VSON (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5A22362DRCT-NM
Related LinksTS5A2236, TS5A22362DRCT-NM Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS5A22362DRCT-NM Details Description
Related parts for TS5A22362DRCT-NM
IC LNA ULTRA LN ACT BIAS 8DFN datasheet.pdf
EMI FILTER 22000PF 200MA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 5COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 492 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
33000UF 40V 40X100MM 105C 5000H datasheet.pdf