ST TSC101BIYLT
TSC101BIYLT picture photo
Mfg. Part Number
TSC101BIYLT
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP CUR SENS 670KHZ SOT23-5
Datasheet Download
TSC101BIYLT.pdf
Availability of TSC101BIYLT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSC101BIYLT Order Process
Ship out your order
Specifications of TSC101BIYLT
Internal Part NumberEIS-TSC101BIYLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsTSC101 View All Specifications
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
SeriesQ Automotive
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeCurrent Sense
Number of Circuits1
Output Type-
Slew Rate0.9 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth670kHz
Current - Input Bias5.5µA
Voltage - Input Offset200µV
Current - Supply165µA
Current - Output / Channel60mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)4 V ~ 24 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSC101BIYLT
Related LinksTSC10, TSC101BIYLT Datasheet, ST Distributor
TSC101BIYLT Details Description
Related parts for TSC101BIYLT
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 12500UF 75V SCREW datasheet.pdf
LENS FOR CREE XR-E/C 3 UP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 73MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HTSSOP datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf