Integrated Device Technology (IDT) TSI310A-RDK1 V1.0
TSI310A-RDK1 V1.0 picture photo
Mfg. Part Number
TSI310A-RDK1 V1.0
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
KIT SYSTEM DEV V1.0 TSI310A
Datasheet Download
TSI310A-RDK1 V1.0.pdf
Availability of TSI310A-RDK1 V1.0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSI310A-RDK1 V1.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSI310A-RDK1 V1.0
Internal Part NumberEIS-TSI310A-RDK1 V1.0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, PCI-X to PCI-X Bridge
Embedded-
Utilized IC / PartTsi310A
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSI310A-RDK1 V1.0
Related LinksTSI310A-, TSI310A-RDK1 V1.0 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
TSI310A-RDK1 V1.0 Details Description
Related parts for TSI310A-RDK1 V1.0
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
5 SERIES 10MM EXTENDER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PCB 1POS datasheet.pdf