Integrated Device Technology (IDT) TSI576-10GCLY
TSI576-10GCLY picture photo
Mfg. Part Number
TSI576-10GCLY
Manufacturer
Product Category
Specialized ICs
Brief Description
IC RAPIDIO SWITCH SER 399FCBGA
Datasheet Download
TSI576-10GCLY.pdf
Availability of TSI576-10GCLY
QUANTITY
TSI576-10GCLY Order Process
Ship out your order
Specifications of TSI576-10GCLY
Internal Part NumberEIS-TSI576-10GCLY
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification of Material Change 05/Mar/2014
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilySpecialized ICs
Series-
PackagingTray
TypeSerial RapidIO® Switch
ApplicationsWireless Infrastructure
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case399-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package399-FCBGA (21x21)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSI576-10GCLY
Related LinksTSI576, TSI576-10GCLY Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
TSI576-10GCLY Details Description
Related parts for TSI576-10GCLY
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STEREO 96KHZ 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.8A 73 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 650MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 335.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf