TDK Corporation TSL0709RA-100K1R9-PF
TSL0709RA-100K1R9-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-100K1R9-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.9A 43 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0709RA-100K1R9-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-100K1R9-PF
QUANTITY
TSL0709RA-100K1R9-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-100K1R9-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-100K1R9-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTSL
PackagingTape & Box (TB)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating1.9A
Current - Saturation2.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)43 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant19MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-100K1R9-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-100K1R9-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-100K1R9-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-100K1R9-PF
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65 OHM datasheet.pdf
PHONO JACK 3POS R/A RED/WHT/YEL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 25V NP0 0504 datasheet.pdf
LIMIT SW, SEAL ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
VARISTOR 19.8V 8KA DISC 20MM datasheet.pdf
OSC MEMS 133.333MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf