TDK Corporation TSL0709RA-150K1R6-PF
TSL0709RA-150K1R6-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-150K1R6-PF
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.6A 56 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0709RA-150K1R6-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-150K1R6-PF
QUANTITY
TSL0709RA-150K1R6-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-150K1R6-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-150K1R6-PF
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating1.6A
Current - Saturation1.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)56 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-150K1R6-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-150K1R6-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-150K1R6-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-150K1R6-PF
IC CTLR CPU 2/3/4 PHASE 32-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG TERM BLOCK 2POS datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 23.88MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 900 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 4.25 INC datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 335MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC P600 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
100UF 450V 25X25MM 105C 2000H datasheet.pdf