TDK Corporation TSL0709RA-471KR30-PF
TSL0709RA-471KR30-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-471KR30-PF
Brief Description
FIXED IND 470UH 300MA 1.7 OHM TH
Datasheet Download
TSL0709RA-471KR30-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-471KR30-PF
QUANTITY
TSL0709RA-471KR30-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-471KR30-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-471KR30-PF
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation300mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.7 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-471KR30-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-471KR30-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-471KR30-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-471KR30-PF
RES ARRAY 5 RES 560 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT NONINV LV 48-TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 5MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ADAPTER SMA IN LINE PLUG/PLUG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100BGA datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 16POS datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf