TDK Corporation TSL0808RA-102KR26-PF
TSL0808RA-102KR26-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-102KR26-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1MH 260MA 2.2 OHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-102KR26-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-102KR26-PF
QUANTITY
TSL0808RA-102KR26-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-102KR26-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-102KR26-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTSL
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance1mH
Tolerance±10%
Current Rating260mA
Current - Saturation260mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1.3MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-102KR26-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-102KR26-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-102KR26-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-102KR26-PF
BOX ABS GRAY 5.64"L X 3.26"W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 28AWG GRY 300' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V/1.8V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
MALE TERMINAL PH/BR 5558-PBT2L datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LPP 5.00/90/15 BK datasheet.pdf
CONN RECEPT 34POS PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SMA RP BLKHD JACK-AMC PLUG 150MM datasheet.pdf