TDK Corporation TSL0808RA-331KR45-PF
TSL0808RA-331KR45-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-331KR45-PF
Brief Description
FIXED IND 330UH 450MA 780 MOHM
Datasheet Download
TSL0808RA-331KR45-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-331KR45-PF
QUANTITY
TSL0808RA-331KR45-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-331KR45-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-331KR45-PF
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating450mA
Current - Saturation450mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)780 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.4MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-331KR45-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-331KR45-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-331KR45-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-331KR45-PF
IC POT DIG SEXTET 50K 20-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.5MM datasheet.pdf