TDK Corporation TSL0808RA-332KR14-PF
TSL0808RA-332KR14-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-332KR14-PF
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 140MA 8.5 OHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-332KR14-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-332KR14-PF
QUANTITY
TSL0808RA-332KR14-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-332KR14-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-332KR14-PF
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation140mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.5 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant710kHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-332KR14-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-332KR14-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-332KR14-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-332KR14-PF
RES SMD 604 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC INVERTER 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 50V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 20A SCREW 125V datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1.27MM DDRDIMM VTPF/BLKLTH datasheet.pdf