TDK Corporation TSL0808RA-3R3M3R8-PF
TSL0808RA-3R3M3R8-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-3R3M3R8-PF
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 3.8A 17 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-3R3M3R8-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-3R3M3R8-PF
QUANTITY
TSL0808RA-3R3M3R8-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-3R3M3R8-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-3R3M3R8-PF
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating3.8A
Current - Saturation4.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)17 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant34MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-3R3M3R8-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-3R3M3R8-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-3R3M3R8-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-3R3M3R8-PF
CAP FILM 220PF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 4.8V 1900 MAH datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 520MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
TAPE ANTISLIP/ANTISTICK 2"X 18YD datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 26-78V 450MA datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 6A 8WSON datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT HNG LVR datasheet.pdf
25P F R/A.318 BR/INS/CLP 370PF datasheet.pdf