TDK Corporation TSL0808RA-471KR38-PF
TSL0808RA-471KR38-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-471KR38-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470UH 380MA 1 OHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-471KR38-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-471KR38-PF
QUANTITY
TSL0808RA-471KR38-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-471KR38-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-471KR38-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTSL
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±10%
Current Rating380mA
Current - Saturation380mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-471KR38-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-471KR38-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-471KR38-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-471KR38-PF
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 127 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC FPGA 850 I/O 1761FCBGA datasheet.pdf
IGBT 900V 105A 600W TO247 datasheet.pdf
DRAG STOCK datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 630VDC datasheet.pdf