TDK Corporation TSL0808RA-472JR13-PF
TSL0808RA-472JR13-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-472JR13-PF
Brief Description
FIXED IND 4.7MH 130MA 12.2 OHM
Datasheet Download
TSL0808RA-472JR13-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-472JR13-PF
QUANTITY
TSL0808RA-472JR13-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-472JR13-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-472JR13-PF
Material - Core-
Inductance4.7mH
Tolerance±5%
Current Rating130mA
Current - Saturation150mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12.2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant680kHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-472JR13-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-472JR13-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-472JR13-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-472JR13-PF
CONN DIN PLUG 120POS R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 14.6UH 3.13A 46 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 4WLCSP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 101POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 21POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A DL 16-HSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 32.97V 500MW SOD80 datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 70POS R/A SMD AU datasheet.pdf