TDK Corporation TSL0808RA-681KR32-PF
TSL0808RA-681KR32-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-681KR32-PF
Brief Description
FIXED IND 680UH 320MA 1.5 OHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-681KR32-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-681KR32-PF
QUANTITY
TSL0808RA-681KR32-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-681KR32-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-681KR32-PF
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±10%
Current Rating320mA
Current - Saturation320mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant1.6MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-681KR32-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-681KR32-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-681KR32-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-681KR32-PF
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCREEN AMBER RECTANGULAR datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 79.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf