TDK Corporation TSL1315RA-102JR78-PF
TSL1315RA-102JR78-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL1315RA-102JR78-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1MH 780MA 1 OHM TH
Datasheet Download
TSL1315RA-102JR78-PF.pdf
Availability of TSL1315RA-102JR78-PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSL1315RA-102JR78-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL1315RA-102JR78-PF
Internal Part NumberEIS-TSL1315RA-102JR78-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTSL
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance1mH
Tolerance±5%
Current Rating780mA
Current - Saturation1.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL1315RA-102JR78-PF
Related LinksTSL1315RA-, TSL1315RA-102JR78-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL1315RA-102JR78-PF Details Description
Related parts for TSL1315RA-102JR78-PF
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIE SET - 10CONT 10POS SHLD PLUG datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.348 OHM 1% 10W datasheet.pdf
OSC TCXO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
500 TB RIS CLA STACK datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf