TDK Corporation TSL1315RA-332JR44-PF
TSL1315RA-332JR44-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL1315RA-332JR44-PF
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 440MA 3.1 OHM TH
Datasheet Download
TSL1315RA-332JR44-PF.pdf
Availability of TSL1315RA-332JR44-PF
QUANTITY
TSL1315RA-332JR44-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL1315RA-332JR44-PF
Internal Part NumberEIS-TSL1315RA-332JR44-PF
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±5%
Current Rating440mA
Current - Saturation690mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant600kHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL1315RA-332JR44-PF
Related LinksTSL1315RA-, TSL1315RA-332JR44-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL1315RA-332JR44-PF Details Description
Related parts for TSL1315RA-332JR44-PF
CONV DC-DC 15W 48VIN 5.0VOUT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 62POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 2.1KVAC SCREW datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL TS 3" 2S FIN datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 6.1A 80 MOHM TH datasheet.pdf