TE Connectivity Raychem Circuit Protection TSL250-080F-B-0.5-2
TSL250-080F-B-0.5-2 picture photo
Mfg. Part Number
TSL250-080F-B-0.5-2
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.08A SMD
Datasheet Download
TSL250-080F-B-0.5-2.pdf
Availability of TSL250-080F-B-0.5-2
QUANTITY
TSL250-080F-B-0.5-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL250-080F-B-0.5-2
Internal Part NumberEIS-TSL250-080F-B-0.5-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max80V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)80mA
Current - Trip (It)160mA
R Min/Max5.000 ~ 11.00 Ohm
Time to Trip0.8s
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL250-080F-B-0.5-2
TSL250-080F-B-0.5-2 Details Description
Related parts for TSL250-080F-B-0.5-2
FERRITE 5 LINES 10A 342 OHMS datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 1000UH .30A datasheet.pdf
RES 19.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 15C P 120" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-89 datasheet.pdf
6800UF 100V 50X105MM 85C 20000H datasheet.pdf