Spectra Symbol TSP-L-0025-103-3%-RH
TSP-L-0025-103-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0025-103-3%-RH
Manufacturer
Product Category
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 25MM
Datasheet Download
TSP-L-0025-103-3%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0025-103-3%-RH
QUANTITY
TSP-L-0025-103-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0025-103-3%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0025-103-3%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductThinPot Potentiometers
Standard Package25
Category Sensors, Transducers
FamilyPosition Sensors - Angle, Linear Position Measuring
SeriesThinPot
For MeasuringLinear Position
TechnologyResistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")
OutputResistive
Output Signal-
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0025-103-3%-RH
Related LinksTSP-L-0025, TSP-L-0025-103-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0025-103-3%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0025-103-3%-RH
LED WEDG BASE T3-1/4 24V WHT DIF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 500MHZ 48TQFP datasheet.pdf
IC MULTIRATE CDR QUAD 128LQFP datasheet.pdf
RES 29.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 4 COIL 50UH SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 100POS DR LOW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf