Spectra Symbol TSP-L-0050-103-1%-RH
TSP-L-0050-103-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0050-103-1%-RH
Manufacturer
Product Category
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 50MM
Datasheet Download
TSP-L-0050-103-1%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0050-103-1%-RH
QUANTITY
TSP-L-0050-103-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0050-103-1%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0050-103-1%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductThinPot Potentiometers
Standard Package25
Category Sensors, Transducers
FamilyPosition Sensors - Angle, Linear Position Measuring
SeriesThinPot
For MeasuringLinear Position
TechnologyResistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
OutputResistive
Output Signal-
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0050-103-1%-RH
Related LinksTSP-L-0050, TSP-L-0050-103-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0050-103-1%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0050-103-1%-RH
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
FILTER SAW 315MHZ SMD datasheet.pdf
MINI RFI SHIELD CLIP 100/BAG datasheet.pdf
HAND TOOL FOR 1.25MM WTB CONTACT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRIMP TOOL MINI PNEU W/LOCR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK GREY 300V/2 datasheet.pdf