Spectra Symbol TSP-L-0150-103-1%-RH
TSP-L-0150-103-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0150-103-1%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 150MM
Datasheet Download
TSP-L-0150-103-1%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0150-103-1%-RH
QUANTITY
TSP-L-0150-103-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0150-103-1%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0150-103-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 150.00mm (0 ~ 5.91")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0150-103-1%-RH
Related LinksTSP-L-0150, TSP-L-0150-103-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0150-103-1%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0150-103-1%-RH